Om rechercheur te worden bij de politie volg je de verkorte bacheloropleiding tot rechercheur. Na deze opleiding ga je aan de slag als rechercheur in een opsporingsteam. Je krijgt in het recherchewerk te maken met verschillende vormen van criminaliteit, van drugs en ondermijning tot moord en cybercrime. In totaal zijn er bij de Landelijke Eenheid 12 opleidingsplaatsen voor dit startmoment.
Specificaties vacature
Start opleiding:
12-08-2024Opleidingstype:
voltijds leerwerktrajectOpleidingslocatie:
ApeldoornDuur opleiding:
3 jaarNiveau:
HBOWerkplek:
Landelijke EenheidHeb je al een bachelor of master diploma op zak en wil je aan de slag als rechercheur bij de Landelijke Eenheid? In augustus 2024 start de verkorte bachelor rechercheur. In een verkort traject ga je leren en werken in de praktijk. Zo doe je veel werkervaring op die je direct toepast in studieopdrachten. Na afronding van het leer-werktraject heb je een erkend politiediploma en hebben wij gegarandeerd een baan voor je.
Jouw werkgebied
Binnen de opsporingsdienst ‘Opsporing en Interventies’ van de Landelijke Eenheid zetten bijna duizend medewerkers zich elke dag opnieuw in voor de bestrijding van zware en georganiseerde criminaliteit. Binnen deze grootste recherchedienst van Nederland werken we zowel op nationaal als internationaal niveau samen met andere Regionale Eenheden en externe partners. Het hoofddoel van onze dienst is criminele organisaties hun macht, vermogen en communicatie afnemen. De teams zijn op de verschillende operationele locaties in het land gevestigd.
Grote onderzoeken naar mensenhandel, de productie van xtc of het smokkelen van cocaïne. Expertiseontwikkeling op verschillende aandachtsgebieden. Samenwerken met andere diensten van de Landelijke Eenheid en de buitenlandse opsporingsdiensten bij terreurbestrijding. Het aanpakken van high tech crime. Zomaar een greep uit het dagelijks werk van onze dienst!
Wie we zoeken
- Je bent in het bezit van een volwaardig en geaccrediteerd hbo- of wo-bachelordiploma.
- Je bent bekend met maatschappelijke en veiligheidsvraagstukken door je studie of werkervaring.
- Bij de start van de opleiding heb je de Nederlandse nationaliteit (dit mag ook je tweede nationaliteit zijn).
- Binnen 9 maanden na de start van je opleiding ben je in het bezit van een rijbewijs B, zodat je direct aan de studieonderdelen en rijvaardigheidstoetsen kunt deelnemen. Ben je nog niet in het bezit van een rijbewijs? Dan kun je gebruik maken van de tegemoetkoming voor je rijbewijs.
Competenties en eigenschappen
- Je bent sociaal en netwerkvaardig, stressbestendig en mentaal en fysiek fit.
- Je vormt zelfstandig jouw oordeel en behoudt daarbij een brede blik.
- Je kijkt verder dan de waan van de dag.
- Je bent nieuwsgierig en leergierig. Ook ben je kritisch op je eigen handelen.
- Je herkent gewoonten en culturele achtergronden van mensen. Om verbinding te maken met iedereen die ons nodig heeft hebben we in de basisteams politiemensen nodig met verschillende culturele achtergronden, talenkennis en netwerken in sociale gemeenschappen. Zodat iedereen in ons werkgebied zich herkent in hun politie en zich vrij voelt de politie te benaderen.
De selectie
Voordat je aan de bachelor kunt beginnen toetsen we in de selectieprocedure de vereiste kwaliteiten en competenties. De selectieprocedure bestaat uit:
- Check op je inschrijving (minimale eisen)
- Online testen (cognitietest)
- Intakegesprek
- Sporttest en verificatietoets op de online testen
- Psychologisch onderzoek
- Medische keuring
- Screening
Wil je meer weten? Ga dan naar de info over alle selectieonderdelen.
Wat verder belangrijk is
- Je kunt slechts voor één regio in procedure genomen worden. Maak een bewuste keuze.
- Check nog eens de toelatingseisen.
- Ben je voorbereid op alle selectieonderdelen? Zo volgt de sporttest al snel na je intake. Zorg dus dat je fysiek fit bent.
- Twijfel je nog? Lees alle informatie over het werk en de opleiding en kijk de opgenomen voorlichting terug. Ook onderstaande recruiter helpt je graag.
Deze opleiding wordt beoordeeld door de overheid als het gaat om de wettelijke erkenning als bacheloropleiding. Dit proces vraagt enige tijd. We verwachten begin 2024 deze erkenning te krijgen. We houden je daarvan uiteraard op de hoogte.
Ben je interne kandidaat? Check dan de interne vacatures die ook vanaf 21 november 2023 open staan voor inschrijving.
Meer weten?
Neem dan contact op met:
Robbert Grandia | Recruiter
mdn.recruitment.hrm@politie.nl
088 - 66 22 300